Archiwizacja danych czy jest bezpieczna tworzenie danych zapasowych dla małych firm?

archiwizacją danych

Archiwizacja danych dla firm czyli wykonanie kopi zapasowych.
archiwizacja danych z programów Prolan

archiwizacją danych Archiwizacja danych w systemie Asseco Enterprise Solution Plan (ESS) ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat. Firma może być znacznie bardziej elastyczna, a elastyczność ta wynika z możliwości wyboru sposobu archiwizacji danych. Dzięki Archiwizacji Danych w systemie Asseco ERP firma ma możliwość dokonywania wyborów niezbędnych do archiwizacji. Archiwizacja danych odbywa się za pomocą aplikacji do wykonywania kopii zapasowych danych. Do aplikacji tych należą Access oraz później Backup Executives. Archiwizacja danych może być wykonane na różne sposoby.

Archiwizacja danych może być wykonywana przez firmę jako całość lub indywidualnie dla jednego działu lub wszystkich działów. W przypadku pojedynczego działu, archiwizację danych można przeprowadzić poprzez pobranie przez każdy dział najnowszej wersji aplikacji bystra na potrzeby archiwizacji danych. Odbywa się to poprzez dokonanie niezbędnych zmian w konfiguracji istniejącego oprogramowania, które są wymagane, aby umożliwić dostęp do najnowszej wersji aplikacji bystra. Jeśli wydział nie jest podłączony do sieci, można skonfigurować harmonogram archiwizacji danych, każąc każdemu wydziałowi zalogować się na własne serwery, aby mieć dostęp do najnowszej wersji aplikacji bystra.

Archiwizacja danych z programów księgowych czy jest potrzebny wykonanie kopi zapasowychdla jednostkach administracyjnych?

W przypadku większych firm z rozbudowaną infrastrukturą sieciową, archiwizację danych można wykonać poprzez połączenie wszystkich komputerów podłączonych do sieci za pomocą aplikacji bystra. Aplikacja bystra najpierw pobierze i zainstaluje najnowszą wersję oprogramowania bystra, a następnie prześle pliki z danymi do komputerów podłączonych do sieci. Jeśli jeden z serwerów kopii zapasowych nie jest podłączony do Internetu, wówczas cały system można skonfigurować tak, aby kopie zapasowe były wykonywane tylko na komputerach, na których zainstalowana jest najnowsza wersja aplikacji bystra. Konfiguracja ta może być regularnie zmieniana w celu dostosowania do zmian zachodzących w środowisku biznesowym. Można również wprowadzić zmiany, aby kopie zapasowe były wykonywane automatycznie, gdy określona liczba komputerów podłączonych do sieci firmowej jest zalogowana do aplikacji bystra.

Archiwizacja danych z programów księgowych bezpieczeństwo z tworzenie danych zapasowych dla małych firm.

Korzyści z systemu BDI obejmują zaoszczędzenie wysiłku, który musiałby być poświęcony na rozwój hurtowni danych lub wdrożenie systemu archiwizacji przedsiębiorstwa. Jedną z głównych zalet rozwiązania b DI jest to, że zajmuje ono mniej miejsca. Ponieważ systemy b Di są wdrażane w wyniku regularnej instalacji nowych wersji oprogramowania, potrzeba niewiele dodatkowej przestrzeni dyskowej. Skutkuje to zwiększeniem szybkości procesu wprowadzania danych.

Jedną z głównych zalet korzystania z bdi jest to, że system BDI może zapewnić firmie szybszy sposób generowania nowych przypadków testowych. Przypadki testowe są używane do zapewnienia środowiska testowego dla aplikacji, tak aby użytkownicy końcowi mogli uruchomić oprogramowanie w kontrolowanym środowisku. W większości scenariuszy BDI, vbis będą generowane podczas fazy rozwoju i będą przechowywane w hurtowni danych. Podczas fazy rozwojowej BDI będzie uruchamiane zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Poprzez uruchomienie BDI w dobrze skonstruowanej grupie badawczej BDI, programiści będą w lepszej pozycji do określenia przydatności oprogramowania dla wymagań danych konkretnej organizacji. Dobra grupa badawcza BDI będzie zawierała niezbędne dane, aby umożliwić szybkie testowanie oprogramowania przed jego wypuszczeniem na produkcję.

Kolejną zaletą zastosowania rozwiązania BDI jest to, że archiwizacja danych będzie miała miejsce w fazie produkcji produktu, a nie po jego wprowadzeniu na rynek. Wiele korporacji uświadamia sobie potrzebę wdrożenia rozwiązania BDI, gdy nie jest w stanie stworzyć i wdrożyć kompletnego systemu backupu dla całej sieci. Ponieważ faza produkcyjna produktu nie wymaga kompletnego systemu backupu, można zastosować rozwiązanie BDI. Przykładem takiego systemu jest przypadek serwera, który działa, ale zawiera dane, które nie są w danej chwili potrzebne.

?

Gdy korporacja nie jest w stanie stworzyć i wdrożyć kompletnego rozwiązania oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych danych, może zdecydować się na użycie rozwiązania BDI, które zawiera funkcję pozwalającą użytkownikowi na tworzenie i zapisywanie tylko określonej kopii każdego pliku znajdującego się w sieci korporacyjnej. Ta funkcja jest nazywana aplikacją oprogramowania do ograniczonego tworzenia kopii zapasowych danych. Firma może wtedy użyć BDI do przywrócenia wszelkich utraconych plików danych do oryginalnego stanu sprzed udostępnienia użytkownikom nowej wersji oprogramowania.

Korporacje mają jednak również możliwość wyboru systemu pełnego backupu danych, który jest uważany za bardziej niezawodny i tańszy niż rozwiązanie BDI. Rozwiązanie to, zwane serwerem do wykonywania pełnych kopii zapasowych systemu, umożliwia odzyskanie utraconych plików danych w przypadku całkowitej awarii systemu. Serwer do tworzenia kopii zapasowych całego systemu może jednak wymagać dużych nakładów finansowych. Będzie on również wymagał od personelu IT pozostawania na miejscu w celu ciągłego monitorowania i tworzenia kopii zapasowych serwera. Te korzyści, wraz z możliwością tworzenia i aktualizowania harmonogramu BDI, sprawiają, że decyzja o zastosowaniu rozwiązania BDI jest rozsądna dla wielu korporacji.

Dane adresowe:

Akte Archiwizacja danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *