Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w zdolne postępowanie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Co musisz wiedzieć o odzyskiwaniu macierzy RAID

Odtwarzanie danych z macierzy RAID komu można powierzyć takie zlecenie.
Odtwarzanie danych RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID W Laptop Tips Online (tutaj w USA) znajduje się artykuł, którego autorem jest były pracownik firmy Toshiba, pracujący dla firmy Apple Inc. Artykuł nosi tytuł „RAID Matrix Recovery From RAID 0.1”. I autor rzeczywiście dał nam całkiem sporo wskazówek na ten temat. Wydaje się, że artykuł jest skierowany zarówno do dysków twardych, jak i do właścicieli komputerów Mac, ale porusza również problemy związane z odzyskiwaniem danych z macierzy RAID z każdego innego dysku.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID oznaki uzdolnionego zakładu.

RAID jest skrótem od Parallel Randomized Strip Technology i został po raz pierwszy opracowany i zastosowany na początku lat 90. przez firmę SanDisk w jej produktach do przechowywania obrazów NED. Od tego czasu znalazła zastosowanie w wielu różnych produktach konsumenckich, ale głównie tych przeznaczonych dla użytkowników domowych. RAID jest zasadniczo rodzajem sieci pamięci masowej opartej na inteligentnych układach scalonych. Działa dzięki zastosowaniu jednego lub więcej chipów, które komunikują się ze sobą za pomocą paska danych, który jest przechowywany na wielu dyskach.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 pewny zakład.

Jeżeli w komputerze Mac zastosowano układ RAID0, odzyskanie zapisanych informacji w przypadku awarii któregokolwiek z komponentów będzie bardzo trudne. RAID to najbardziej wydajna z dostępnych technologii pamięci masowej, ale jej prawdziwa siła polega na tym, że zapewnia dobre bezpieczeństwo danych, dobrą wydajność zapisu i doskonałe prędkości zapisu losowego. Jest również bardzo trwała i może wytrzymać bardzo wysoki pobór mocy przez wszystkie komponenty systemu. Oznacza to, że urządzenia RAID powinny służyć Ci przez długi czas, bez konieczności podejmowania specjalnych środków ostrożności w przypadku zużycia, które w przeciwnym razie mogłoby dotknąć Twoją macierz. Należy również pamiętać, że w przypadku awarii jednego z urządzeń RAID, zawsze istnieją inne dyski redundantne gotowe do przejęcia jego funkcji.

Przywracanie danych z macierzy RAID serwis.

Zalety RAID w stosunku do tradycyjnych systemów przechowywania plików w zakresie niezawodności są dobrze udokumentowane i zrozumiałe. Aby zrozumieć, w jaki sposób niezawodny system RAID może ulec awarii, musimy najpierw zrozumieć, co dokładnie dzieje się, gdy taka sytuacja ma miejsce. Kiedy umieszczasz plik na macierzy Raid, jest on zazwyczaj przechowywany w strukturze strefowej, która składa się z dysków logicznych, podstawowych dysków fizycznych oraz udziału NFS. Kiedy dochodzi do awarii, zazwyczaj dysk logiczny znajdujący się najbliżej węzła ulegnie awarii w pierwszej kolejności, a następnie pozostałe dyski logiczne.

W przypadku awarii RAID, jeśli chcesz spróbować i kawałek systemu z powrotem razem, trzeba będzie najpierw spojrzeć na status wszystkich pozostałych dysków. Należy ustalić, który z nich jest aktywnym członkiem. Następnie trzeba będzie podłączyć go do systemu wtórnego za pomocą kabla Ethernet. Należy ponownie skonfigurować macierz RAID, aby uaktywnić wszystkie dyski. Może być konieczne ponowne sformatowanie dysku twardego, aby zrobić miejsce dla nowego dysku. W przeciwnym razie dane logiczne zostaną utracone w przypadku zapisu na poprzedniej lokalizacji danych logicznych.

Następną rzeczą, którą należy zrobić, to spróbować ustalić, co poszło nie tak. Zazwyczaj jest tak, że istnieje kilka problemów z macierzą RAID. Najczęstszym z nich jest awaria jednego z dysków. W niektórych przypadkach może dojść do awarii całej macierzy. W takiej sytuacji proces odzyskiwania danych nie będzie przebiegał prawidłowo i trzeba będzie poszukać nowego dysku lub zwrócić się o pomoc do kogoś, kto zna się na systemie RAID. Szanse na konieczność skorzystania z usług specjalisty w dziedzinie zarządzania siecią i rozwiązywania problemów są wysokie w przypadku, gdy w Państwa zespole nie ma nikogo, kto zna się na funkcjonowaniu macierzy RAID.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 produktywny wybieg.

Ważne jest, aby podczas pracy nad zadaniem odzyskiwania macierzy RAID nie próbować tylko naprawić fizyczne problemy z macierzą. Uszkodzenia logiczne mogły już zostać dokonane w taki sposób, że dane nie mogą być odzyskane, chyba że cała macierz zostanie fizycznie sprawdzona. Podczas fizycznej inspekcji dysku nie należy patrzeć tylko na głowicę lub nawet na sektor, w którym znajduje się problematyczny plik. Należy również zwrócić większą uwagę na resztę dysku.

Dysk będzie musiał być odczytany i oceniony pod kątem uszkodzeń logicznych. Jeżeli uszkodzone są dane, należy sprawdzić również inne komponenty danych. Na przykład należy sprawdzić tablice NTFS, partycje FAT32 i sektor rozruchowy. Jeśli macierz RAID została zapisana za pomocą aplikacji i jeśli używasz systemu operacyjnego Linux, należy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej, aby uzyskać oprogramowanie do odzyskiwania RAID i instrukcje, jak go używać. Należy również wziąć pod uwagę, że jeśli masz jakiś problem techniczny po drodze, a następnie najlepszą osobą do zadzwonienia jest RAID wsparcie, że normalnie wykorzystać do innego rodzaju problemów.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *